Tamir Politikamız
   

Şirketimiz Gest Elektronik Ltd. Şti 25 yıldır elektronik kart ve cihaz tamiri konusunda hizmet vermektedir.Bu süreç içinde her zaman çağa ve teknolojiye ayak uydurmuş,sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmiş ve müşterilerine en iyi hizmeti vermiştir.Bu da Türkiye'nin dört bir yanında 20 sektör ve 800'ün üzerinde firma ile sürekli çalışma fırsatı vermiştir.

Elektronik kart ve cihaz tamiri bilgi birikimi,tecrübe,sabır ve dikkat gerektirir.Kartınızın bu özelliklerden yoksun kişiler tarafından kurcalanması kalıcı,geri dönüşü olmayan arızalara sebep olabilir.Buda kartın yenisini tedarik etme ,yüksek bir maliyet demektir.

Türkiye'de kullanılan elektronik parçaların %95 yabancı firmaların ürünleridir.Bunların arıızalanması durumunda yurtdışına teknik servislere gönderilmesi veya yenisinin sipariş edilmesi sizi zaman ve maddi olarak zarara uğratır.

Misyon : Gest Elektronik misyon olarak elektronik tamir sektöründe yurtdışı bağımsızlılığımızı azaltmayı böylece milli sermayeyi yurtiçinde tutmayı amaçlamaktadır.

Tamir: Kartın üzeri yalıtım amaçlı plastik silikon gibi maddelerle kapatılmışsa itina ile sökülür.Tamire gelen kartın veya cihazın eğer çalışan halinin gerekli test noktalarından alınan bilgileri varsa,karta elektrik verilmeden V/ I grafiği kullanılarak empedans match yöntemiyle arıza aranır.

Eğer kartın çalışır haliyle ilgili hiçbir bilgi yoksa kartın şeması çıkarılır,çalışma prensibi anlaşılır.Arızalar giderilir.Sonra gerekli girişler verilerek çıkışlar kontrol edilir ve size teslim edilir. Eğer kart entegre olduğu sistemde çalışmassa teknik servis ekibimiz arızayı sistemin başka yerlerinde arar

Karışıklıkların önlenmesi için her cihaz ayrı kodlanır ve fotoğrafları çekilir.Elden teslim ettiyseniztamir formu doldurulup size verilir.Size vermiş olduğumuz kodla cihazınızın akibetini öğrenebilirsiniz.

Fiyat : Kartınız bize geldikten sonra incelenir ,belirli maliyet çıkarılır.Ve size bildirilir.Kabul etmesseniz kartınız hiçbir ücret talep edilmeksizin size iade edilir.Ama Genellikle ortak bir nokta bulunup kısa zamanda çözüme gidilmeye çalışılır.

İlk kez çalıştığımız firmalar tamir edilen parçalarını ücretlerini ödedikten sonra teslim alabilirler.